Inauguracja Nowej fabryki Laminam

 

Inauguracja nowej fabryki LAMINAM we Włoszech

Nowy obiekt LAMINAM jest zlokalizowany we włoskiej prowincji Parma. Będzie w całości poświęcony produkcji największych płyt ze spieków kwarcowych, czyli tych o rozmiarze 1620x3240mm. To kolejna kluczowa inwestycja firmy po zeszłorocznym zwiększeniu mocy produkcyjnych w głównej fabryce LAMINAM we Fiorano Modenese. 

 

„Poprzez nabycie odpowiednich nieruchomości i inwestycje w technologię o wartości ponad 35 mln euro, stworzyliśmy nową, niezwykle wydajną, w całości zautomatyzowaną fabrykę spieków kwarcowych, która podwoi moce produkcyjne naszej firmy. Pozwoli to zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na płyty LAMINAM zarówno we Włoszech, jak i za granicą”, informuje Alberto Selmi, CEO Laminam. 

Zakład produkcyjny na terenie o powierzchni ponad 44 000 m2 został zakupiony przez Włochów w grudniu 2015 roku i poddany błyskawicznej restrukturyzacji. Wyposażono go w najnowszej generacji technologie od System Group, w tym najnowocześniejszą prasę LAMGEA o sile nacisku 34 000 ton. Dzięki temu, że drobny pył kwarcowy trafia w niej prosto na taśmę, a nie do gotowych form, powstająca płyta wolna jest od jakichkolwiek naprężeń i ma możliwość swobodnego rozprzestrzeniania się pod naciskiem urządzenia. W efekcie, otrzymujemy perfekcyjnie regularną, powtarzalną i doskonałą pod względem jakości płytę, w nowym ekstra dużym formacie. Warto podkreślić, że w porównaniu z tradycyjnym, ten nowoczesny system produkcji pozwala ograniczyć zużycie energii aż do 70%. Dodatkową nowością zastosowaną w fabryce jest dwupoziomowy, hybrydowy piec. Dzięki niemu, produktywność  linii może być zwiększona nawet dwukrotnie, co istotnie skraca czas oczekiwania klienta końcowego na materiał.

 

Prowadzona w nowej fabryce działalność produkcyjna będzie skoncentrowana na największym rozmiarze płyt LAMINAM (1620x3240mm), dostępnym w różnych grubościach, w tym w grubości 12 mm.  Są one przeznaczone do stosowania zarówno wewnątrz budynków (wykończenie ścian i podłóg), jak też na elewacjach. Płyty z linii Laminam XL 12+ wyróżniają się dodatkowym zastosowaniem – można z nich tworzyć wyjątkowo odporne blaty kuchenne i łazienkowe. 

 

Więcej informacji o płytach Laminam: http://www.laminam.pl