Green Line, zwycięzca Grand Prix w plebiscycie European Property Awards 2019-2020. Elewacje wykonano m.in. ze spieków kwarcowych Laminam.

Green House

 

Budynek zaprojektowany przez Przemka Olczyka z Mobius Architekci zdobył tytuł jednego z najpiękniejszych domów jednorodzinnych na Starym Kontynencie. 

Położony na Pojezierzu Warmińskim zachwycił jury prestiżowego konkursu idealnym wkomponowaniem w surowy pejzaż tamtejszej przyrody i nawiązaniem do tradycji architektonicznych regionu. W budynku Green Line, zwycięzcy Grand Prix w plebiscycie European Property Awards 2019-2020, elewacje wykonano m.in. ze spieków kwarcowych Laminam. Ponad 500 metrowy dom idealnie wkomponowuje się w krajobraz zachowując przy tym doskonałą funkcjonalność. Architekt postawił na niecodzienną bryłę budynku z układem atrialnym, przeszklone ściany chroniące przed wiatrem, dach pokryty w większości trawą oraz elewacje z aluminium oraz spieków kwarcowych.

Płyty wielkoformatowe Laminam Blend Nero w odcieniu delikatnej czerni zdobią dom w podcieniu oraz od strony skarpy. Spieki, klejone do podkonstrukcji aluminiowej, doskonale prezentują się w otoczeniu przeszkleń, ale są także odporne na działanie wysokich temperatur, promieni UV, mrozu czy wilgoci zachowując swój pierwotny wygląd bez względu na warunki atmosferyczne.

Projektant, doceniając walory spieków kwarcowych Laminam, wykorzystał je także we wnętrzu budynku. Green Life to projekt, w którym oszczędna forma i nietuzinkowe wzornictwo idą w parze ze świetną funkcjonalnością.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Czytany 3400 razy