MODULTOP - WYSPA KUCHENNA

Futurystyczna bryła

 

Minimalizm w duecie z funkcjonalnością

 Wizja MODULTOP narodziła się z fascynacji minimalizmem i świadomości, jak ważnym czynnikiem w przestrzeni kuchennej jest funkcjonalność. MODULTOP to autorski koncept wyspy kuchennej zbudowanej z dbałością o perfekcję formy i wygodę użytkowania. Idea MODULTOP opiera się na geometrycznych elementach, które swobodnie można ze sobą konfigurować, tak aby tworzyły całość idealnie dostosowaną do potrzeb domowników. Sercem projektu są nowoczesne rozwiązania technologiczne, za sprawą których minimalistyczna bryła przeobraża się w skrojoną na miarę strefę gotowania i innych aktywności kuchennych. Za tym wyjątkowym produktem stoi twórczy duet architekta Jakuba Wiśniewskiego, współwłaściciela pracowni JMW Architekci i konstruktora Tomasza Pietrzaka. Pierwszy z nich nadał jej nietuzinkową formę i określił koncepcję funkcjonowania we wnętrzu, drugi zaś zadbał by artystyczna wizja znalazła swój materialny efekt, a funkcja dzielnie wspierała sferę wizualną.

Mniej znaczy więcej

MODULTOP jest uosobieniem słynnych słów klasyka modernizmu Miesa van der Rohe – Less is more (mniej znaczy więcej). Odarta ze zbędnych dekoracji, wyrazista prostą linią i idealnymi proporcjami. Nowoczesna forma wyspy budzi skojarzenia z minimalistyczną rzeźbą, która urzeka bezpretensjonalną elegancją. Prostej bryle towarzyszy niezwykła dbałość o detal wykończenia. Z tak zdefiniowaną wizją estetyczną MODULTOP idealnie komponują się spieki kwarcowe, a więc tworzywo, z którego wyspa została wykonana. Materiał efektowny wizualnie, naturalny, odporny i niezwykle funkcjonalny w codziennym użytkowaniu

Liczy się wygoda

Tylko pozornie funkcja pełni tu rolę drugoplanową. Dyskretnie podana stanowi DNA tego projektu. Niewidzialna (podblatowa) płyta grzewcza, zautomatyzowany barek i wylewka czy samozapadający się zlew sprawiają, że mamy do czynienia z futurystyczną kuchnią, którą możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Na dodatek wykonana jest z ultra trwałego materiału, który sprosta wszelkim kuchennym wyzwaniom. Zarządzanie tą niezwykłą wyspą odbywa się z poziomu smartfona, tabletu albo eleganckiego panelu dotykowego (podblatowych, zintegrowanych sensorów sterujących reagujących na dotyk dłoni). Wszystko to sprawia, że MODULTOP z powodzeniem można określić mianem najbardziej przyjaznej domownikom kuchni, jaką widział świat.

Zewnętrzne oblicze

Tworzywem, które posłużyło projektantom do wykonania wyspy MODULTOP są spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. Materiał przyszłości, który perfekcyjnie łączy walory funkcjonalne i estetyczne. W pełni naturalne, ultracienkie płyty dostępne są w niespotykanym formacie nawet 160 x 320 cm. Spieki kwarcowe są niezwykle trwałe i bardziej odporne na uszkodzenia niż naturalny kamień. Potrafią wiernie odwzorowywać różne gatunki kamienia, drewna i metalu zarówno pod względem rysunku, jak i faktury, a zespół projektantów włoskiej marki nieustannie poszerza portfolio produktów o nowe wzory. Zastosowanie płyt Laminam pozwala na personalizacje wyspy MODULTOP zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów i w sposób dostosowany do charakteru wnętrz ich domów.

Oficjalna premiera MODULTOP miała miejsce podczas VI edycji targów „Dom Inteligentny & Strefa Designu” odbywających się w Warszawie w dniach 3-5 marca 2017. Wyspa autorstwa Jakuba Wiśniewskiego i Tomasza Pietrzaka została doceniona przez ekspertów, którzy przyznali jej prestiżową nagrodę „Best Design” za najlepszy projekt prezentowany podczas imprezy.

 Dystrybutorem wyspy MODULTOP jest Ebano, rodzinna firma oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie aranżacji kuchni, producent wysokiej klasy mebli kuchennych. Wyspę zobaczyć można w showroomie EBANO przy Al. Jerozolimskich 65/79 w Warszawie. Więcej informacji ostępnych na stronie www.modultop.pl oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

Sylwetki projektantów:

 

Jakub Wiśniewski. Architekt.

Profile Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit Mercy w USA. Doświadczenie zdobywał w pracowniach architektonicznych w Polsce oraz w Niemczech. W 2008 roku wraz z Krzysztofem Jachowiczem i Łukaszem Michalskim założył autorską pracownię JMW Architekci.

Zaprojektował pierwszy w Europie Środkowej showroom z ekspozycją prezentującą możliwości włoskich płyt ze spieków kwarcowych Laminam.

Kolejnym krokiem na drodze tworzenia minimalistycznych form użytkowych stała się wizja nowoczesnej modułowej wyspy MODULTOP. Projekt mebla został opracowany w pracowni JMW Architekci przez zespół pod kierunkiem Jakuba Wiśniewskiego.

Tomasz Pietrzak. Konstruktor.

Profile Kreatywny, pracowity, ambitny. Z zamiłowania konstruktor, z wykształcenia absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechatroniki, specjalność Automatyka i Robotyka. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia naukowe. Specjalista od tworzenia robotów mobilnych.                                                 

Obecnie zarządza rodzinną firmą specjalizująca się w przetwórstwie szkła płaskiego. Jednym z jego najnowszych zawodowych odkryć są spieki kwarcowe. Dzięki połączeniu wiedzy dotyczącej obróbki szkła i spieków kwarcowych oraz z zakresu innych dziedzin opatentował kompozyt GLAMITAB.

 

 

 

Czytany 29891 razy