Technologia IN-SIDE, opierającą się na mieszaniu surowców naturalnych o różnej wielkości ziaren, w wyniku czego powstaje materiał swoją teksturą do złudzenia przypominający naturalny kamień

Nowości podczas Salone del Mobile - Mediolan 2019

Japońskie inspiracje w nowej kolekcji płyt LAMINAM

 
Międzynarodowe Targi Designu w Mediolanie to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń wnętrzarskich. To właśnie podczas ich trwania swoją premierę miała najnowsza kolekcja płyt ze spieków kwarcowych Pietra Piasentina Taupe z serii IN-SIDE od marki LAMINAM. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wykonania oraz inspiracji niepowtarzalnym pięknem wapienia Pietra Pasentina, marce udało się stworzyć kolekcję spieków, która doskonale sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach w duchu zen. 
 

Inspiracje Japonią prosto z Mediolanu

 
Podczas tegorocznych Targów Designu w Mediolanie, odwiedzający stoisko marki LAMINAM mogli przekonać się jak wysublimowaną, a jednocześnie uniwersalną propozycją jest nowa kolekcja spieków kwarcowych Pietra Pasentina Taupe.
Idealnie odwzorowujące rysunek wapienia płyty o ciemnoszarym wybarwieniu były głównym bohaterem pawilonu. Pojawiły się zarówno na poziomych, jak i pionowych powierzchniach stoiska, tworząc jednolitą stylistycznie przestrzeń o minimalistycznym charakterze, wyraźnie nawiązującą do nieco surowej, japońskiej estetyki.
 
Uczestnicy wydarzenia mogli poczuć prawdziwego ducha zen przechadzając się po nietypowym chodniku umieszczonym pomiędzy basenami z pływającymi karpiami KOI i podziwiać niezwykle efektowną, harmonijną kompozycję wykonaną z niebywałą dbałością o każdy szczegół.
 
W minimalistycznym duchu zen Wygląd stoiska marki nie był przypadkowy.
 
Inspiracją do powstania kolekcji Pietra Pasentina Taupe była bowiem japońska praktyka kontemplacyjna – Suiseki, związana ze sztuką artystycznego eksponowania kamieni i skał ukształtowanych siłami natury. Jej trzy podstawowe zasady znalazły również swoje odzwierciedlenie we właściwościach materiału, jakim jest spiek kwarcowy.
 
Reguła SHITSU odnosi się do jego trwałości i wytrzymałości, IRO oznacza to co kolorowe i żywe, a HADA-AI nawiązuje do różnorodności tekstur.
 
Nie dziwi więc fakt, że walory najnowszej kolekcji docenią nie tylko wyznawcy zasady less is more, ale także poszukujący inspiracji w kulturze Dalekiego Wschodu.
 
 
 
Ciemnoszare płyty o wyraźnym użyłowieniu, będące idealnym odzwierciedleniem naturalnego wapienia, doskonale sprawdzą się na podłogach czy ścianach eleganckiego salonu, jak również, dzięki swym imponującym rozmiarom (1620x3240 mm), w formie łazienkowych lub kuchennych blatów.
 
W najnowszej serii IN-SIDE marki LAMINAM dostępne są płyty w trzech wariantach wykończeniach – naturalnym (Pietra Pasentina Taupe), polerowanym (Pietra Pasentina Taupe Lucidato) oraz płomieniowanym (Pietra Pasentina Taupe Fiammato). Najcieńsze z nich mają jedynie 5 mm, zaś najgrubsze 20 mm.
Spieki można nabyć w dwóch formatach – mniejszym (1000x3000 mm, tylko wersja Fiammato) i większym (1620x3240 mm).
 
Innowacyjna technologia IN-SIDE W produkcji najnowszej kolekcji płyt wykorzystano technologię IN-SIDE, opierającą się na mieszaniu surowców naturalnych o różnej wielkości ziaren, w wyniku czego powstaje materiał swoją teksturą do złudzenia przypominający naturalny kamień. Użycie innowacyjnych technik wytwarzania spieków sprawia, że są one materiałem nie tylko oddającym piękno naturalnych surowców, ale także wyjątkowo lekkim, cienkim, idealnie płaskim, a przy tym trwałym i odpornym na uszkodzenia.

 
 

Płyty z serii IN-SIDE są produktem charakteryzującym się jednak nie tylko wysokimi parametrami technicznymi. Są też odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata designu.

Metoda IN-SIDE sprawia bowiem, że powierzchnia płytek tworzy jednolitą całość z ich krawędziami, gwarantując ich nienaganny wygląd także jeśli zdecydujemy się zmodyfikować ich wielkość lub kształt – tnąc, frezując lub wiercąc w materiale.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Jako zupełnie nowa seria została wprowadzona także seria CEMENTI, w której występują 3 kolory: Avorio, Grigio i Nero (kremowy, szary i czarny)
 
 
cementi avorio
 
cementi grigio
 
cementi nero

 

 

 

 

Obecnie, spieki kwarcowe laminam występują już w 132 kolorach, w różnych rozmiarach, grubościach  i powierzchniach. Łącznie są to 353 pozycje katalogowe.

format rozmiar liczba pozycji
Format M2 1000x1000x5 28
Format L3+ 3000x1000x3,5 66
Format L5 3000x1000x5 81
Format XL5+ 3240x1620x5,6 54
Format XL12+ 3240x1620x12,5 73
Format XL20 324x1620x20 27
Format X2 1620x1620x5,6 24
  Razem 353

Podsumowanie aktualnej oferty:

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Czytany 13815 razy