SHOWROOM LAMINAM WARSZAWA

Pierwszy w Polsce showroom LAMINAM otwarty

Pierwszy taki nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowany w nowoczesnym, ekologicznym budynku biurowo-usługowego Eurocentrum w Warszawie. Stała ekspozycja showroomu LAMINAM została zaprojektowana tak, aby w atrakcyjny sposób przedstawić możliwości włoskich płyt ze spieków kwarcowych. Za koncepcję jego wnętrza odpowiada pracownia JMW Architekci. Dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli, będzie on dostępny dla architektów i ich klientów w trybie 24/7.

 Szerokie grono przedstawicieli mediów, pracowni architektonicznych oraz kluczowych postaci branży wyposażenia wnętrz wzięło udział w uroczystym otwarciu polskiego show roomu włoskich spieków kwarcowych LAMINAM. Jest on zlokalizowany przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy – Alejach Jerozolimskich, w przestrzeni usługowo-handlowej na parterze nowoczesnego, ekologicznego biurowca Eurocentrum.

Już od pierwszego dnia wzbudza duże zainteresowanie – to jedyne poza Włochami miejsce z tak szeroką ekspozycją płyt LAMINAM, okrzykniętych tworzywem przyszłości.

„Inauguracja showroomu jest dla nas szalenie ważnym, długo oczekiwanym wydarzeniem. Tworząc to miejsce, chcieliśmy dać architektom i ich klientom zupełnie nowe możliwości poznawania spieków kwarcowych. Warszawski showroom jest dla nas kolejnym w tym roku powodem do dumy i radości, po przyznanej wiosną prestiżowej nagrodzie RED DOT Award dla naszego projektu Laminam Star Maker. Płyta, którą można już oglądać w nowym lokalu, została przygotowana we współpracy z pracownią Massive Design i jej właścicielem Mac Stopą. Zaaranżowanie wnętrz showroomu powierzyliśmy innej uznanej pracowni - JMW Architekci, z architektem Jakubem Wiśniewskim na czele”, mówi Wiesław Sordyl, prezes LAMINAM POLAND.

 Głównym zadaniem, jakie firma postawiła przed architektami, było stworzenie projektu stałej ekspozycji showroomu tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w celu prezentacji zalet spieków kwarcowych LAMINAM: różnorodnej możliwości technicznej obróbki i wykończeń płyt, szerokiego spektrum zastosowań w architekturze i wnętrzach oraz dostępnych kolorów i faktur materiału. Jak pracownia poradziła sobie z tym wyzwaniem? „Do wnętrza wstawiony został kubik składający się z kilku odsuniętych względem siebie ram przestrzennych. Każda z ram od strony wewnętrznej została wykończona innym rodzajem spieku, są to kolejno: NATURALI TRAVERTINO ROMANO, NATURALI PIETRA DI SAVOIA Grigia, BLEND NOCE, OXIDE MORO oraz METALLI PLUTONIO OSSIDATTO. Natomiast od zewnątrz oraz na posadzce zastosowano spiek NATURALI BIANCO STATUARIO VENATO.

 To bardzo świadomy wybór – ten wzór fantastycznie oddaje piękno białego marmuru z szarymi żyłami Statuario, ma bardzo dobre parametry techniczne i stąd cieszy się rosnącym zainteresowaniem architektów wnętrz. Dla nas także był niezwykle wdzięcznym i inspirującym tworzywem podczas pracy projektowej” – wyjaśnia architekt Jakub Wiśniewski z JMW Architekci. Dodatkowo, we wnętrzu samego kubika zaprojektowano wyspę kuchenną, wykończoną płytami OSSIDO NERO i OXIDE NERO, a także kabinę prysznicową, prezentujące szerokie możliwości zastosowania spieków we wnętrzach. Znajduje się tam również zaprojektowany na potrzeby showroomu przez JMW Architekci stół konferencyjny, umożliwiający jednoczesną pracę z klientem dwóch niezależnych zespołów oraz przeprowadzanie prezentacji, pokazów i szkoleń.

 „W showroomie LAMINAM zostały stworzone ekspozytory mogące pomieścić do 140 sztuk płyt różnorodnych spieków o imponujących wymiarach 100 x 300 cm, a także przestrzeń dedykowana na przechowywanie sporych gabarytów próbników i katalogów. Całość dopełnia specjalistyczne oświetlenie dobrane przez nas tak, aby wydobyć naturalną barwę, charakter i strukturę płyt Laminam, profesjonalne nagłośnienie oraz ruchomy ekran do prezentacji”, podsumowuje Jakub Wiśniewski.

Stworzony przy współpracy ze specjalistami od nowoczesnych technologii system indywidualnej kontroli dostępu umożliwia architektom i ich klientom korzystanie z showroomu w trybie 24 godzin, 7 dni w tygodniu. W celu umówienia wizyty należy skontaktować się z LAMINAM POLAND pod nr telefonu: 22 2026100 lub wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Więcej informacji o płytach Laminam: laminam.pl

Showroom Laminam: 02-305 Warszawa, Al. Jerozolimskie 132 (budynek Eurocentrum, pion Delta) ; Tel. 22 2026100, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 62247 razy