Technologia IN-SIDE, opierającą się na mieszaniu surowców naturalnych o różnej wielkości ziaren, w wyniku czego powstaje materiał swoją teksturą do złudzenia przypominający naturalny kamień

Nowości Cersaie - Bolonia 2019

Debiut po włosku… innowacyjne spieki kwarcowe Laminam

 
Chociaż wyjątkowe wydarzenie na mapie światowego designu, jakim są bolońskie targi Cersaie, niedawno dobiegło końca, to jego echa dumnie będą pobrzmiewać we wnętrzarskich trendach jeszcze przez długi czas. Producenci płytek i ceramiki z całego świata znów jasno dali do zrozumienia, że zdobienie ścian i podłóg to zaledwie zalążek tego, co można znaleźć w ich bogatej ofercie. Laminam – włoski producent spieków kwarcowych – również zaskoczył! 
 

Na stoisku Laminamu można było osobiście zobaczyć cztery niepowtarzalne wzory inspirowane naturalnym kamieniem, które są rozszerzeniem kolekcji IN-SIDE. Ciemnoszare tony wapienia z naturalnym użyłowieniem, czyli Pietra di Cardoso Grigio, to propozycja dla miłośników klasycznego piękna i ponadczasowej elegancji. Dla tych, którzy do swoich wnętrz pragną wprowadzić nutę tajemniczości, producent przygotował spieki w kolorach subtelnej czerni, doskonale oddające naturalną strukturę skał wapniowych. Pietra di Cardoso Nero sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i minimalistycznych. Surowość kamienia, znana i ceniona od starożytności, w eleganckim wykończeniu, w którym obserwujemy niezwykły kunszt detalu, to prawdziwy majstersztyk w bogatej ofercie marki. Ale włoski producent nie zapomniał także o miłośnikach stylu glamour. Nowa propozycja: Pietra Piasentina Grigio sprosta nawet najbardziej wyszukanym gustom i wygórowanym oczekiwaniom. Płyta wielkoformatowa, ponownie inspirowana wapieniem, urzeka naturalnymi żyłami kalcytu i niejednorodną strukturą. By jeszcze bardziej zaskoczyć i zachwycić, Laminam przygotował coś specjalnego: spiek Porfido Marrone, inspirowany magmowymi skałami wulkanicznymi.

Dzięki innowacyjnej technologii IN-SIDE płyta oddaje wulkaniczny charakter skały, która cieszyła się sławą już w starożytności. Ten ponadczasowy produkt, przeznaczony do dużych powierzchni, sprawdzi się zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Wszystkie nowości dostępne są w dwóch wariantach wykończenia: naturalnym oraz płomieniowanym.

Włoski producent spieków kwarcowych wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc płyty w większym formacie 1200 x 3000 mm, co pozwala na szybszy i łatwiejszy montaż płyt, ale także wpływa na walory estetyczne. Wyjątkowość kolekcji IN-SIDE wynika także z wykorzystania niezwykle innowacyjnej technologii przy produkcji płyt, która polega na mieszaniu surowców naturalnych złożonych z różnej wielkości ziaren. W wyniku tego procesu powstaje materiał, który swoją teksturą do złudzenia przypomina naturalny kamień. Tej wyjątkowej technologii spieki kwarcowe zawdzięczają nie tylko zachwycający wygląd, ale także doskonałe właściwości techniczne. Płyty wielkoformatowe Laminam są lekkie, cienkie, idealnie płaskie, a przy tym niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Stanowią idealny materiał nie tylko na podłogi, ale także na blaty, parapety, a nawet powierzchnie blatowe stołów czy półek. Dzięki metodzie IN-SIDE struktura spieków jest wszędzie taka sama, a więc możemy je dowolnie modyfikować poprzez cięcie, frezowanie czy wiercenie, zachowując ich nienaganny, pełen naturalności wygląd. W Bolonii Włosi ponownie udowodnili, że są mistrzami innowacji, która pozwala im tworzyć wyjątkowo oryginalne produkty na światowym poziomie. Nowe propozycje z kolekcji IN-SIDE to harmonijny duet nowoczesnego wzornictwa i doskonałej funkcjonalności.
 
 
 
 
 
 
Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji. Te filary zaowocowały wieloma nagrodami, z których najważniejszą jest Red Dot Award z 2016 r.: wyróżnienie Red Dot: Best of the Best otrzymała płyta Laminam Star Maker zaprojektowana przez Maca Stopę.
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Obecnie, spieki kwarcowe laminam występują już w 137 kolorach, w różnych rozmiarach, grubościach  i powierzchniach. Łącznie są to 359 pozycji katalogowych.

format rozmiar liczba pozycji
Format M2 1000x1000x5 24
Format L3+ 3000x1000x3,5 66
Format L5 3000x1000x5 79
Format L5+ 3000x1200x5,6 10
Format XL5+ 3240x1620x5,6 51
Format XL12+ 3240x1620x12,5 70
Format XL20 324x1620x20 35
Format X2 1620x1620x5,6 24
  Razem 359

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Czytany 18687 razy